Ana Sayfa Merkezi Sistem kalorifer temizliğiPetek Radyatör Temizliği Nasıl YapılırİLETİŞİMPetek Temizleme HaberleriAnkara Petek Temizleme HaberleriPetek Temizliği
Petek Temizleme Ankara
Ankara Petek Temizleme Fiyatları
AKDERE PETEK VE RADYATÖR TEMİZLEME
ANKARA PETEK VE RADYATÖR TEMİZLEME
BALGAT PETEK VE RADYATÖR TEMİZLEME
BATIKENT PETEK VE RADYATÖR TEMİZLEME
ÇANKAYA PETEK VE RADYATÖR TEMİZLEME
ÇAYYOLU PETEK VE RADYATÖR TEMİZLEME
DİKMEN PETEK VE RADYATÖR TEMİZLEME
ERYAMAN PETEK VE RADYATÖR TEMİZLEME
ETİMESGUT PETEK VE RADYATÖR TEMİZLEME
GÖLBAŞI PETEK VE RADYATÖR TEMİZLEME
KEÇİÖREN PETEK VE RADYATÖR TEMİZLEME
MAMAK PETEK VE RADYATÖR TEMİZLEME
SİNCAN PETEK VE RADYATÖR TEMİZLEME
YENİMAHALLE SİNCAN PETEK VE RADYATÖR TEMİZLEME
ANKARA KOMBİ PETEK TEMİZLEME VE BAKIMI
ÇANKAYA KOMBİ PETEK TEMİZLEME VE BAKIMI
KEÇİÖREN KOMBİ PETEK TEMİZLEME VE BAKIMI
MAMAK KOMBİ PETEK TEMİZLEME VE BAKIMI
YENİMAHALLE DEMETEVLER KOMBİ PETEK TEMİZLEME VE BAKIMI
GÖLBAŞI KOMBİ PETEK TEMİZLEME VE BAKIMI
ETİMESGUT ERYAMAN KOMBİ PETEK TEMİZLEME VE BAKIMI
BATIKENT OSTİM KOMBİ PETEK TEMİZLEME VE BAKIMI
SİNCAN KOMBİ PETEK TEMİZLEME VE BAKIMI
AKDERE KOMBİ PETEK TEMİZLEME VE BAKIMI
AYDINLIKEVLER KOMBİ PETEK TEMİZLEME VE BAKIMI
DİKMEN BALGAT KOMBİ PETEK TEMİZLEME VE BAKIMI
GAZİOSMANPAŞA KOMBİ PETEK TEMİZLEME VE BAKIMI
GÜNEŞEVLER KOMBİ PETEK TEMİZLEME VE BAKIMI
PURSAKLAR KOMBİ PETEK TEMİZLEME VE BAKIMI
ANKARA PETEK TEMİZLEME FİYATI FİYATLARI
ÇANKAYA PETEK TEMİZLEME FİYATI FİYATLARI
Keçiören Petek Temizleme Fiyatı Fiyatları
Mamak Petek Temizleme Fiyatı Fiyatları
Yenimahalle Demet evler Petek Temizleme Fiyatı Fiyatları
Gölbaşı Petek Temizleme Fiyatı Fiyatları
Etimesgut Eryaman Petek Temizleme Fiyatı Fiyatları
Batıkent Ostim Petek Temizleme Fiyatı Fiyatları
Sincan Petek Temizleme Fiyatı Fiyatları
Çayyolu Petek Temizleme Fiyatı Fiyatları
Dikmen Balgat Petek Temizleme Fiyatı Fiyatları
Akdere Petek Temizleme Fiyatı Fiyatları
Pursaklar Petek Temizleme Fiyatı Fiyatları
Aydınlıkevler Güneşevler Petek Temizleme Fiyatı Fiyatları
Esat Gaziosmanpaşa Petek Temizleme Fiyatı Fiyatları
Ankara Kalorifer Radyatör Temizliği
Çankaya Kalorifer Radyatör Temizliği
Keçiören Kalorifer Radyatör Temizliği
Mamak Kalorifer Radyatör Temizliği
Yenimahalle Demetevler Kalorifer Radyatör Temizliği
Gölbaşı Kalorifer Radyatör Temizliği
Etimesgut Eryaman Kalorifer Radyatör Temizliği
Batıkent Ostim Kalorifer Radyatör Temizliği
Sincan Kalorifer Radyatör Temizliği
Çayyolu Kalorifer Radyatör Temizliği
Dikmen Balgat Kalorifer Radyatör Temizliği
Akdere Kalorifer Radyatör Temizliği
Pursaklar Kalorifer Radyatör Temizliği
Aydınlıkevler Güneşevler Kalorifer Radyatör Temizliği
Kalorifer Radyatör Temizliği Esat Gaziosmanpaşa
Ankara Petek Temizleme Servisi
Keçiören Petek Temizleme Servisi
Çankaya Petek Temizleme Servisi
Mamak Petek Temizleme Servisi
Yenimahalle Demetevler Petek Temizleme Servisi
Gölbaşı Petek Temizle Servisi
Hizmetler

Merkezi Sistem kalorifer temizliği

 Ankara Merkezi Sistem kalorifer temizliği Firmaları ve Fiyatları

Ankarada genelde Merkezi sistem kalorifer tesisatı temizleme, kazan dairesi dediğimiz bütün cihaz kurulumunun yapıldığı ana  merkezden bütün bir sitenin, sitedeki blok bağımsız bölümlerin tek ana merkezden kumanda edilerek ısıtıldığı ve sıcak su ihtiyacının karşılandığı sisteme verilen addır. Merkezi sistem çalışma düzeneği içinde çok karmaşık gibi görünse de sistem kurulumunu yapan tesisatçı bu sistemin çalışma prensibini iyi bilmekte ve merkezi sistem kurulumunu buna göre yapılmaktadır.

merkezi sitem kalorifer tesisat temizliği ankara


 

Merkezi sitem kurulumu sağlıklı yapıldıktan sonra bütün bağımsız bölümlerin ısıtılması ve sıcak su temini çok kolayca sağlanabilmektedir. Merkezi ısıtma sisteminin bakımları iyi yapılmalı ve kazan dairesindeki rutin kontroller yapılmalıdır.Merkezi sistem petek temizliği de periyodik olarak yaptırılmalıdır. Merkezi sistem petek temizliği de yaptırıldığı takdirde bireyler oturdukları dairelerde en iyi derece de ısınma şansına sahip olacaktır.

 

 Ankara merkezi sistem temizlik firması olarak en uygun fiyatları sunan kalorifer tesisatı temizleme firması yız. Merkezi sistemde dezavantaj ise bireylerin yakıt tüketiminin paylaşımı adil olmayabilmektedir. Merkezi sistemde radyatör temizliği yapılırken mutlaka ama mutlaka bu işi çok iyi bilen profesyonel petek temizleme firmaları iletişime geçilmelidir.

 

Ankara merkezi sistem temizlik firması olarak Merkezi sistem diğerlerine göre daha kompleks bir yapıya sahip olduğu için sistemi iyi bilen merkezi sistem temizliğinin ve bakımının nasıl yapılacağı hakkında da bilgi ve tecrübeye sahiptir. Bütün işlem kazan dairesinden yapıldığı için bireylere rahatsızlık vermeden her daireye ayrı ayrı girilmesine gerek kalmaksızın daha hızlı daha tasarruflu bir işlem olacaktır.

 

Ankara merkezi sistem temizlik firması olarak Merkezi ısıtma tesisatında ortak kulanım söz konusu olduğu için tek başınıza ya ben dairemde petek temizliği  yaptırmak istiyorum demiş olsanız cihaz ile tek noktadan bağlantı yapılıp petekler sökülmeden temizlik şansı yoktur. Genel itibari ile petek temizliği, kazan dairesinden bütün dairelerin temizliği şekliden yapılmaktadır. İlla ben dairemin temizliğini yaptıracağım derseniz o zaman petekler tek tek sökülüp temizlenmelidir.

 

Ankara merkezi sistem temizlik firması olarak Merkezi ısıtma bakımı kimyasal ile yapılmalıdır.

Merkezi ısıtma bakımı

 

Merkezi sistemlere bakıldığı zaman tesisatlar eski tip tesisat ve demir borudur. Dolayısıyla bu hatlarda çürümeler, zayıflamalar görülmektedir. Merkez sistemin bakım ve temizliğini yapacak ekiplerin tesisatı iyi analiz ederek kimyasal ilacın kaliteli, siteme zarar vermeyen ilaç ile yapılması yanında bahusus, ilacın dozajının da iyi ayarlanması gerekmektedir. Gerekli görülürse sistem koruyucu kimyasal ilaçta kullanılmalıdır.

 

Merkezi ısıtma tesisatında temizlik ve bakım sonrası daralan boru çapları açılır, sistemde sirkülasyon kolaylığı sağlanmış olur, ısı ulaşması gereken her noktaya rahatlıkla ulaşır. Radyatörler ve boru hatları açılmış olur,radyatörlerde homojen ısınma gerçekleşir, enerji kayıpları önlenmiş olur, enerji kayıpları azalacağından enerji maliyetleri de azalmış olur. Belki bu konuya ilişik yazılacak çok daha farklı şıklarda olabilir. Bakım ve temizlik sonrası tasarruf ettiğinizi faturanızda gözlemleyeceksiniz.

 

 

Merkezi Isıtma sistemlerinde, doğal gazın emniyetli, ekonomik ve sağlıklı kullanabilmesi için neler yapılmalı bunları sizlerle paylaşmak istedik. En öncelikli husus periyodik bakımların mutlaka yapılıyor olması gerekmektedir. Sonbahar mevsiminde yakıtın hava ile uygun oranda karıştırılarak tam verim alınabilmesi için tam yanmayı sağlayan( brülör) ‘ün bakımının yapılması gereklidir. Yine bu mevsimde kazan dairesinin bakımı yapılmalıdır.

 

Kazan dairesinin iç kısmı istenilen temizlikte olduğu zaman içeride yanan doğal gaz metale daha yakın temasta bulunacağından kazanın içindeki suyun daha erken ısınması sağlanmış olur. Suyun bu şekilde erken ısınması paralelinde ısı sirkülasyonu daha hızlı sağlanacak olup, petekler daha çabuk ısınacaktır.Bundan öte kazan dairesinin bakımlı olması demek, kazan dairesinin uzun ömürlü olması anlamına geleceği gibi kış ortasında arızalanıp bütün apartman sakinlerinin mağduriyetine sebep olunmaz.

 

Kazan dairesi bakımı kimyasal ilaç ve cihazla yapılmalıdır.

Kazan dairesi sirkülasyon pompaları

 

Merkezi ısıtmada, kazan dairesi günlük bakımı nasıl yapılır ?

Merkezi ısıtma kazan dairesi günlük bakımın da; Fotosel kontrol edilmeli, su seviyesi gösterge havası alınmalı, kazan günde bir kaç kez blöf edilmeli, kazan üzerinde bulunan su ve buhar yakıt tesisatı üzerindeki kaçak oluşan flanş ve bağlantı yerleri kontrol edilip sıkıştırılmalı, emniyet ventilinin kolayca açıla bilecek durumda olup olmadığı kontrol edilmelidir. Merkezi ısıtma sisteminde, katı yakıtlı kazanlar dayanma sonucunda oluşan küllerin temizlenmesi gerekmektedir.

 

Kazan dairesi bakımı kimyasal ilaç ve cihazla yapılmalıdır.

Kazan pompa bakım servisi

 

Aylık bazda kazan dairesi kontrolü de yapılmalıdır. Peki bu kontrol aşamasında ne

ler yapılmalı şimdi bunları beraber inceleyelim. Brülör temizliği yapılmalı, yakıt filtresi temizlenmeli, elektrik tesisatının kontrol edilerek gerek görülürse bir elektrikçiye kontrol ettirilmelidir. Duman boruları bir kaç kez temizlenmeli, su seviye otomatiğini deneyip test edilmeli, su seviyesini düşürüp çalışıp çalışmadığının kontrolü yapılmalı dır. Merkezi ısıtma bünyesindeki bütün bu bakım işlemleri, sağlıklı ekonomik ve oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek için tavsiye edilmektedir.

 

Merkezi sistemde yıllık bakımda neler yapılmalı buna da değinmeden geçmek olmaz. Kazan tamamen boşaltılmalı,baca temizliği yapılmalı, kazanın içi yüksek basınçlı su ve kimyasal ilaçla iyice yıkanmalı korozyon ve sudaki kireç sebebi ile oluşan tabaka sökülmeli,eskimiş contalar değişmelidir. Yüksek verim alabilmek, sağlıklı ve kesintisiz ısınmanın sağlanabilmesı için kazan dairesi bakıcısının ve yönetimin kazan dairesi bakımlarını ihmal etmemesi gerekmektedir.

 

Merkezi sistem bakım ve petek temizliği kimyasal ile yapılmalıdır.

Merkezi ısıtma tesisat temizliği servisi

Kazanların aktif olduğu sonbaharda bacaların emiş değerleri ölçülmeli ve elde edilecek emisyon değerleri ışığında yapılacak ayarlar ile yakıttan tasarruf imkanı sağlanacak ve çevre kirliliğine neden olabilecek zararlı gazlar minimize edilecektir. Merkezi ısıtma kazan dairesinin temizliği hususunda titiz davranmalı toz ve nemden arındırılmalıdır. Kazan dairesi amacı dışında yani, kapıcı dairesi, depo tarzı ihtiyaçlar için kullanılmamalıdır. Kazan dairesinden çıkan borular ve vanalara yalıtım yapılması da önem teşkil etmektedir.

 

Başlıca tesisat hizmetlerimiz :

 

Petek temizliği ankara

 

Petek arası toz temizliği

 

Tıkanıklık açma ankara

 

Ankarada Su kaçağı bulma

 

Merkezi Sistem Kalorifer Tesisat Temizliği
Merkezi sistem radyatör temizliği - Ankara
ANKARA TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
ÇANKAYA TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
KEÇİÖREN TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
MAMAK TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
YENİMAHALLE TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
DEMETEVLER TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
GÖLBAŞI TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
ETİMESĞUT ERYAMAN TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
BATIKENT OSTİM TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
SİNCAN TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
ÇAYYOLU TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
DİKMEN BALGAT TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
AKDERE TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
PURSAKLAR TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
AYDINLIKEVLER GÜNEŞEVLER TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
ESAT GAZİOSMAN PAŞA TESİSAT TEMİZLİĞİ VE YIKAMA
Son Eklenen Yazılar
Ana Sayfa Petek Yıkama Haber